Mafiánsky hotel Danube

Autor: Oliver Toman | 26.7.2015 o 8:51 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  10404x

Zmení sa mafiánsky hotel na mafiánsky shopping? Necháme si zastavať dve námestia v úplnom centre Bratislavy a chodník na nábreží? 

Hlavný stan v ňom malo niekoľko skupín Bratislavského podsvetia. Dokonca bol miestom kde sa nakrúcal Pišťánkov film Rivers of Babylon. Hlavná postava Rácz (Andy Hryc) robil v hoteli kuriča ale po zmene režimu sa vypracoval na pána hotela a celej Bratislavy a poskoka mu robil ešte aj vekslák (Ady Hajdu).

Ľudovít Černák predal svoj podiel podnikateľom z Ruska a Kazachstanu. (náhoda či genius loci?) Ešte minulý rok v januári predložili magistrátu na posúdenie architektonickú štúdiu, na začiatku júna požiadali hlavné mesto o záväzné stanovisko a zároveň rozbehli proces EIA, pripomienky je možné podávať do 31.7.2015. Až vtedy si to všimli médiá. Vyšli poväčšine pozitívne správy a vizualizácie, zo schátraného hotela bude moderný shopping. Denník N spravil efektnú nadprácu s reportážou o noci v tomto hoteli. Málokto zaregistroval (cyklokoalícia, či stránka YIMBY), že investor plánuje zastavať aj polovicu Rybného námestia, parkovisko smerom k Hviezdoslavovmu námestiu a dokonca aj chodník na nábreží. Predtým ako postavili Danube tu bolo niečo ako záchytné parkovisko pre turistické autobusy. Turistické autobusy tu zastavujú až doposiaľ, čím niekedy blokujú dopravu na nábreží.

V divokých 90.rokoch bol predaný majiteľom hotela nielen pozemok 280/1 pod ním samotným ale aj parcela okolo 280/3 a súčasný majiteľ v predloženej štúdii a v žiadosti o stanovisko hl.m.BA navrhuje zastavať túto parcelu až na doraz. Netvrdím, že hotel tak ako je tam teraz, je ok. Podzemná garáž je dimenzovaná na autá z 90.rokov, z novým fárom sa nevojdete ani do koľajníc vedúcich dolu. Obchody s vínom, alkoholom, asia fusion reštaurácia kde aj na drink čakáte večnosť a snobský nočný klub v podzemí, semenisko zlatokopiek číhajúcich na podgurážených zbohatlíkov. A umierajúci hotel, zastaralé vybavenie izieb, predpotopný wellness, opotrebované konferenčky s malou kapacitou, a personál ktorý sa ani nesnaží zachrániť situáciu.

Tvrdím, že investor, nech to kúpil s akýmikoľvek očakávaniami, nemôže počítať s tým, že si zastavia 100% svojho pozemku zasiahne tak do výhľadu na hrad z pred starého národného divadla, zúži maličké Rybné námestie pomaly až po schody na Most SNP a nadovšetko ešte aj zaberie nábrežie – aj tie dva boxy pre turistické autobusy a chodník. Ak chce Bratislava raz byť naozaj ako Viedeň, Zurich či Kodaň, tak by tento zámer mala zmietnuť zo stola.

Prvý krok je na magistráte a primátorovi, ten musí posúdiť súlad s územným plánom. Verím (som naivný viem...), že záväzné stanovisko vráti tohto „investora“ na zem. Druhým krokom bude konanie na stavebnom úrade, čo je v tomto prípade Staré Mesto. Aj keď starosta Števčík sa zo začiatku nezapísal práve pozitívne, proti tomuto zámeru investora aktívne vystupoval na sociálnych sieťach. Takže dúfam (ach tá moja naivita), že stavebný úrad vráti investora nielen do reality, ale najlepšie tam, odkiaľ prišiel.... Tam kde je možné stále postaviť hocičo, hocikde, stačí že máte správne kontakty... Tam je stále dosť miesta na výstavbu, skoro nekonečno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?