V súťaži stavba roka 2018 – cena verejnosti vyhral „kurín“

Autor: Oliver Toman | 8.4.2018 o 12:50 | Karma článku: 10,08 | Prečítané:  8880x

Hlasovanie verejnosti bolo dlho tesné. Až v posledných dňoch zázračne vyhralo sídlo neznámej firmy s rozlohou 320m2 v malej dedine. Druhého v poradí predbehlo o 17%, rozdiely medzi ďalšími v poradí sú minimálne.

Sídlom doteraz neznámej spoločnosti PDP s.r.o. je dedinka Nitrianske súčany, s 1200 obyvateľmi 17 km od Prievidze.

Podľa webstránky sa zaoberá stavebnou činnosťou, najmä výstavbou rodinných domov na kľúč, rekonštrukciou potravín Jednota či zateplením budov (školy, internátov) Bývalé sídlo podľa google street view vyzerá takto: 

Na prihláške do Stavby roka sa uvádza až 6 osôb ako autori architektonického riešenia Ing.Mgr.art. Ľubomír Fuňa, Ing.Mgr.art.Martin Vanko, Ing.arch.Radka Švecová, Ing.Tomáš Martiš, Ing.Stanislava Madara, Ing.arch.Dávid Chaľ. pričom projektantom architektonickej časti je firma FVA s.r.o. a projektant rozhodujúcej odbornej časti je Ing. Jozef Vaňo.

Týchto 8 ľudí dokopy vytvorilo architektonické veľdielo hodné stavby roka 2018. Podľa finstatu má firma PDP s.r.o. tržby za rok 2017 3,5mil€, a 25-49 zamestnancov. Všetci títo zamestnanci spolu s architektmi a majiteľmi zrejme hlasovali dňom i nocou aby na hlavu porazili stavby ktoré sú známe širokej verejnosti – napríklad úseky diaľnic, nákupné centrá či obytné súbory.

Na webstránke majú v časti pripravované štúdie, okrem samotného sídla firmy - ktoré toho času už stojí, ešte jednu štúdiu „Králiky“. Zrejme sa jedná o „štúdiu“ rodinného domu v lyžiarskom stredisku Králiky medzi Bystricou a Prievidzou. Ak bude výsledná stavba rovnako impozantná ako vizualizácie tak bude určite horúcim kandidátom na stavbu roka v budúcnosti:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovensko väzní boháča z Ruska, ktorý hovoril o úplatkoch pre Kremeľ

Valentin Vinogradov sa mal dopustiť podvodu pri obchode s nehnuteľnosťou. Nikomu pritom nevznikla škoda.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kúpiť lístky na hokej cez web? Nemožné

Robili čo mohli, dopadlo to ako vždy.

Stĺpček Petra Schutza

O vydaní Vinogradova do Ruska by sa nemalo ani uvažovať

Rusko nie je právny štát.


Už ste čítali?